Pohár mlieka [Fotopríbeh]

Autor: Miloslav Bartos | 5.11.2012 o 17:01 | (upravené 5.11.2012 o 18:21) Karma článku: 11,09 | Prečítané:  992x

Nejaký dobrák mi nahovoril: v čiernych mačkách sa skrývajú čarodejnice a keď prebehnú z ľavej strany cez cestu, už ťa nič neochráni - o nešťastie je postarané. Keď som sa ho chcel opýtať, že koľko nešťastia musí postretnúť ich majiteľov, veď im prebehnú pred očami x-krát denne, už som o pár rokov zostarol.

Ak sú ochránení pred touto šarapatou, tak som chcel aj ja jednu. Čiernu, s čarodejnicou vo vnútri a môže prebehovať cez cestu koľko len chce. Z akej strany len chce.front.JPG

Pred piatimi rokmi... oznam v internete „darujeme čierneho kocúra, je to súrne“. Ich dôvody už neviem, lepšie povedané, asi  som ich ani nikdy nevedel, jednoducho sa ho chceli „zbaviť“. V Štajersku už na mňa netrpezlivo čakali. Keď som prvý krát uvidel tohto štvortýždňového huncúta a radosť v očiach jeho darcov, že ho niekto zobral, vedel som, že si prinesieme šťastie. Navzájom.

Prvé týždne to ešte tak nevyzeralo – stereotyp milujúce mačky, ktoré doma v predsieni uvideli malé, čierne, poskakujúce, kvíkajúce, nebojácne čudo, vyvaľovali ich modré, siamské oči.

Vyzdvihol som ho tak mladého, že ešte svojej mame nerozumel. Nestihla mu povedať, že nie je krokodílom, slonom, koalou a ani ničím podobným. Že je normálny, nefalšovaný, štajerský, čierny kocúr. S čarodejníkom vo vnútri. Mačky mu päť rokov vysvetľujú, ako sa veci majú. Jedno koľko na neho kotkodákajú. On po siamsky nerozumie.

Myslím si, že si myslí, že je pes. Správa sa tak. Chodí za mnou, keď idem do lesa; beží ku mne, keď prichádzam z práce a chodieva na ulicu oňuchávať cudzích psov, vrtí pri tom chvostom. Nemá strach, lebo netuší, že by ho mal mať. Zatiaľ mu to vychádza.

Deti mu dali meno Kian, ktoré sa mi nepáčilo. Chcel som, aby sa volal Mephisto.
To sa mi tiež veľmi nepáčilo, ale pôsobilo na moje uši „magickejšie“. Volám ho tak len tajne. Pśśśt.

~×××~ ~×××~

Možno to poznáte, človek sa ráno zobudí, urobí si kávu; a zistí, že nemá mlieko. Oveľa horšie je, keď sa človek ráno zobudí, mlieko má, všetko prekutre. Kávy niet, je fuč. Tak ako to bolo u mňa v sobotu. Dobre, môžte ma sekundu ľutovať. 8^)

Tak som si dal aspoň trochu mlieka, položil pohár na terase a išiel zobrať fotoaparát. Keď som sa vrátil, prihodilo sa niečo neočakávané.

(Keď má človek doma pár modrookých, siamských a jedného čierneho čarodejníka, mohol by to očakávať. Tento malý príbeh by ale spontánne nevznikol...)

~×××~ ~×××~

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

18b.JPG19b.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

~×××~ ~×××~

V "pohodlnej" verzii (bez zvuku, jedna minúta)

~ Ďakujem za pozornosť ~

8^)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?