Malé povzbudenie (dlhodobo) nespokojných polovičiek

Autor: Miloslav Bartos | 24.4.2012 o 19:55 | Karma článku: 9,53 | Prečítané:  932x

Ležíš v noci vedľa neho a cítiš ako samota tečie potokom? Alebo otvoríš ráno ako prvá oči a v duchu si pošepkáš: „som šťastná, že ťa mám!"? A ty? Skrývaš sem-tam, spontánne, kvet za chrbátom? Kvet, ktorým po príchode domov bez jediného slova povieš úplne všetko. Nie? Myslíš niekedy na to, aký by bol bez nej život?

Jeden moment. Jeden pohľad. Dve neoficiálne „Áno, chcem!" rozhodnú často o rokoch, desaťročiach a vždy o celom živote. Každý vzťah na nás zanechá stopy. Kto napísal ich scénar? Intuícia, odpozorované správanie, odstrašujúce príklady. Veď, kto nás kedy učil „takto áno", „takto nie".

„Ako ste sa spoznali?" - moja obľúbená otázka, ktorou študujem križovatky osudov. Vždy vyčarí úsmev na tvári - obaja maľujú dve (väčšinou podobné) verzie toho istého okamihu. Pripomenie dni, keď bolo všetko nové, čerstvé a do istej miery lepšie.

A tak zatiaľ... čo sa jeden pár spokojne usmieva... druhý sa smaží a vrtí v omdletom vzťahu. Často kvôli deťom; v snahe zachovať ilúziu fungujúcej rodiny.

Alebo bez detí. Polievajúc to málo, čo z kedysi tak úžasného vzťahu ostalo. Už dávno sa netešiac na druhého. No nejako bolo, nejako bude.

Pragmatik povie „nič jednoduchšie, stačí sa rozísť". Z inej strany počuť presvedčivé „neblázni, zostaň, časom to vždy tak bude".  Bezzubé, dobre myslené rady? Často pomôže o tom už len rozprávať...

Očakávania, skúsenosti, emocionálno-ekonomické pozadie každého je rozdielne. Keď príde druhý moment, druhý pohľad: je reálna šanca, že nový vzťah prinesie spokojnosť. Oživenie (dlhoročne) umŕtvených citov... možné, ale samotná vôľa nestačí, srdcu nerozkážeš.

Okolie nespokojného človeka bude časom tiež nespokojné a ak si v pokročilom veku budeme raz niečo vyčítať, tak nie to, čo sme urobili, ale to, čo sme neurobili. Hlavu hore!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?